Śremsong 1994

 • zakon_9424-26.V.1994
 • Zgromadził:
  950 uczestników
 • Wystąpiło:
  63 wykonawców: 8 przedszkoli, 35 szkół podstawowych, 8 szkół ponadpodstawowych, (12 parafii).
 • Wyróżnienia otrzymali:
 •  W kategorii szkół podstawowych:
  o Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Szkoła Podstawowa w Konarzycach, Szkoła Podstawowa w Mchach, Szkoła Podstawowa w Miłosławiu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, Szkoła Podstawowa nr 34 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu, Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Przemęcie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Śremie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Śremie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie, Parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Wojnowicach, Szkoła Podstawowa w Wytomyślu.
 • W kategorii szkół ponadpodstawowych:
  o Niższe Seminarium Duchowne Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Si94_januszóstr Urszulanek w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu, Parafia Matki Boskiej Pocieszenia i Św. Stanisława w Szamotułach.
 • Z pamiętnika Śremsongu:
  Przegląd przenosi się do największej sali widowiskowej w Śremie – Sali Klubu „Odlewnika”.
  Logo Przeglądu od tego roku nawiązuje do postaci grającego na różnych instrumentach Franciszkanina. Jest to świadome nawiązanie do historii. W Śremie żyli i pracowali Franciszkanie, którzy musieli opuścić nasze miasto w połowie XIX w. Kościół pofranciszkański stał się od 1976 roku centralnym miejscem Duszpasterstwa Młodzieży w Śremie. To w nim odbywały się pierwsze msze święte beatowe w naszym mieście, które prowadził zespół „Alfa”.
  Od tego roku wykonawcy z przedszkoli mają typowy przegląd bez oceny jury. Wszyscy otrzymują pamiątki dla wyróżnionych wykonawców.
  Reprezentowane są po raz pierwszy parafie.
 • Przyznano:
  o wyróżnienie Ks. Bp Zdzisława Fortuniaka – Zespół Niższego Seminarium Duchownego Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu.
  o po raz pierwszy przyznała swe wyróżnienie zgromadzona publiczność – zespół Niższego Seminarium Duchownego Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu, zespół z Parafii św. Jana w Przemęcie, zespół ze Szkoły Podstawowej w Wytomyślu.
  Mottem tegorocznego spotkania były słowa piosenki religijnej: „słońce niech wschodzi tam, gdzie ty”.
 • Głosy uczestników:
  o ten czas Przeglądu przybliżył nas do Boga,
  o to były trzy dni wyśpiewanych rekolekcji,
  o bardzo się uduchowiliśmy,
  o panuje tu atmosfera radości i życzliwości – cieszymy się, że możemy spotkać się z tymi, którzy podobnie jak my śpiewają piosenki religijne.