- 10-16.V.1998
- Zgromadził:
2129 uczestników - Wystąpiło:
138 wykonawców: 10 przedszkoli, 99 szkół podstawowych, 29 szkół ponadpodstawowych. - Wyróżnienia otrzymali:
W kategorii szkół podstawowych:
o zespół ze Szkoły Podstawowej w Dubinie, zespół „Cordes Cantantes” z Parafii Św. Krzyża w Kobylnicy, zespół „Boże Światełka” z Parafii Świętej Jadwigi i Świętego Jakuba Apostoła w Lusowie,
Chór „Półnutki” ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie, zespół „Gama” ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu, Dziecięcy chórek „Boże serduszka” z Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu, Dziecięcy chórek „Promyczki” z Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu, Dziecięcy chórek „Iskierki” z Parafii Świętej Trójcy w Poznaniu, zespół „Skoczki” z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki, zespół z Parafii Świętego Ducha w Śremie. - W kategorii solistów szkół podstawowych:
o Magdalena Dolska – Szkoła Podstawowa nr 24 w Poznaniu, Malwina Makała – Szkoła Podstawowa we Włoszakowicach, Monika Myler – Szkoła Podstawowa w Luboszu Starym, Lidia Olszak z Oazy Dzieci Bożych w Przasnyszu, Ewelina Wojtczak – Szkoła Podstawowa w Hucie. - W kategorii szkół ponadpodstawowych:
o Zespół „Głos Pustyni” z Parafii Wszystkich Świętych w Chludowie, zespół „Józefinki” ze Stowarzyszenia Oświatowego „Dziecko” w Chmielinku, schola „Nowa Droga” z Parafii Królowej Polski w Koninie, Chór dziewczęcy „Canzona” z Murowanej Gośliny. - W kategorii solistów szkół ponadpodstawowych:
o Marcin Stróżyna z Technikum Drzewnego w Jarocinie. - Spośród wyróżnionych STATUETKĄ ŚREMSONGU ’98 wyróżniono:o Zespół ze Szkoły Podstawowej w Dubinie,
o Zespół „Cordes Cantantes” z Parafii Świętego Krzyża w Kobylnicy,
o Chór dziewczęcy „Canzona” z Murowanej Gośliny,
o Chór „Półnutki” ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie,
o Magdalenę Dolską ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Poznaniu,
o Dziecięcy chórek „Boże Serduszka” z Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu,
o Dziecięcy chórek „Promyczki” z Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu,
o Dziecięcy chórek „Iskierki” z Parafii Świętej Trójcy w Poznaniu,
o Zespół „Skoczki” z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki,
o Zespół z Parafii Świętego Ducha w Śremie,
o Malwinę Makała ze Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach. - Z pamiętnika Śremsongu:
Swoje słowo i błogosławieństwo przesłał Ks. Abp Juliusz Paetz. Pisał: „Niech przez wspólny śpiew wzrasta Boża chwała, a wasze serca napełniają się pokojem i radością. Z serca Wam Wszystkim błogosławię”
Ułożono Piosenkę o Śremsongu, słowa i muzyka: Lucyna Rajch, wykonanie: zespół ze Szkoły Podstawowej w Dubinie.
Refren piosenki:
Dzisiaj w Śremie, tak śpiewamy,
Żeby nas usłyszał Bóg.
Bo dla Niego tutaj mamy
Tyle pięknych słów.
Gośćmi Śremsongu byli: zespół „Gaudeamus” Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej w Poznaniu, Robert Janowski z zespołem, ks. Waldemar Szlachetka z zespołem ewangelizacyjnym z Poznania
Głosy uczestników:
Ci, którzy przyjechali na Przegląd pierwszy raz mówili:
o Zaczęliśmy śpiewać z konieczności. Nie było w szkole zespołu. Pani Dyrektor zachęciła nas do wzięcia udziału w Przeglądzie i tak powstał nasz zespół.
Natomiast ci, którzy przyjeżdżają co roku pytani o motywy przyjazdów podkreślali:
o Panuje tu atmosfera radości i życzliwości. Cieszymy się, że możemy spotkać się z tymi, którzy podobnie jak my śpiewają piosenki religijne. Najważniejsze jest dla nas spotkanie – NIE rywalizacja.