Śremsong 2000

 • zakon_006-8.V.2000r. i 18-20.V.2000r.
 • Zgromadził:
  1870 uczestników
 • Wystąpiło:
  135 wykonawców: 9 przedszkoli, 78 szkół podstawowych, 48 gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 • Z pamiętnika Śremsongu:
  W styczniu tego roku zmarł ks. kanonik Zbigniew Stępczyński – Dziekan Dekanatu Śremskiego, wieloletni przewodniczący jury Śremsongu.
  W tym roku przesłuchaniom uczestników nie towarzyszyło jury. Wszyscy występujący zostali „wyróżnieni” specjalnymi pamiątkami. To był prezent z okazji Roku Jubileuszowego i 80 urodzin Jana Pawła II.
  Każdy dzień przesłuchań rozpoczynała Msza św.
  Gośćmi Śremsongu byli: ks.bp Grzegorz Balcerek z Poznania, o.Karol Meissner – benedyktyn z braćmi nowicjuszami z Lubinia, ks. Henryk Sawiński – duszpasterz młodzieży ze Śremu, ks. Andrzej Wałdowski – chrystusowiec z Puszczykowa, siostry benedyktynki z Żarnowca, Jerzy Zelnik – aktor z Warszawy oraz zespół Deus Meus.
  Do organizatorów Śremsongu dołączyło Towarzystwo im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie.
  Na pożegnanie jak zwykle uczestnicy przynosili kwiaty, swoje wiersze i maskotki.
 • W koncercie z okazji 80 urodzin Jana Pawła II udział wzięli:

  Jerzy Zelnik (recytacja) Dominik Czubanowski (gitara)
  Ks. Andrzej Wałdowski TChr (wspomnienia)

  oraz

  ˇ Zespół ze Szkoły Podstawowej w Dubinie ˇ Zespół „Cordes Cantantes” z Parafii św. Krzyża w Kobylnicy ˇ Chór Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim ˇ Zespół „Perełki” ze Szkoły Podstawowej w Mrowinie ˇ Chór „Półnutki” ze Szkoły Podstawowej i Parafii Matki Bożej Różańcowej w Pamiątkowie ˇ Zespół „Promyki Golgoty” ze Szkoły Podstawowej w Parczewie ˇ Chór „Cantilena” z Liceum Ogólnokształcącego i Parafii św. Jana w Pleszewie ˇ Patrycja Borowska z XVII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu ˇ Magdalena Dolska z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu ˇ Chór Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu ˇ Chórek dziecięcy „Boże Serduszka” z Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu ˇ Monika Myler z Parafii św. Stanisława Kostki i św. Jerzego w Racocie ˇ Dziecięcy zespół śpiewaczy „Skoczki” Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki ˇ Dzieci z Przedszkola nr 1 „Niezapominajka” Sióstr Elżbietanek w Śremie ˇ Zespół „Duszki” z Parafii Św. Ducha w Śremie ˇ Dominika Narożna z Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego z Wojnowic ˇ Rodzina Braci Płońskich z Parafii św. Michała Archanioła w Wytomyślu ˇ