Zaproszenie

ŚREM, marzec 2018 roku

2017-04-04_090830

P.T.

Szanowni Dyrektorzy placówek oświatowo-kulturalnych!

Drodzy Duszpasterze, Katecheci, Nauczyciele!                                   

Kochani Młodzi Przyjaciele!

Bardzo serdecznie zapraszam na XXVII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej – ŚREMSONG’2018.

Tegoroczny ŚREMSONG odbędzie się w szczególnym czasie. Odbędzie się bowiem w roku ważnych naszych rocznic kościelnych, narodowych i lokalnych: 1050 rocznicy powstania pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich w Poznaniu oraz 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Odbędzie się w roku 100-lecia odzyskania niepodległości i 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Odbędzie się w roku 160–lecia powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego w Śremie, w którym mam przyjemność spotykać się z młodzieżą na lekcjach religii, prowadzić Przystanek LO i z którym od 14 lat organizuję Śremsong.

Kochani! Zaplanujmy i zróbmy wszystko abyśmy mogli spotkać się w gościnnym Katolickim Centrum Edukacji i Kultury  w Śremie. Tak jak kiedyś, tak i teraz pragniemy w okolicach urodzin św. Jana Pawła II podziękować Bogu za Dar Jego Świętego Życia. Za to, że Jego słowa pomagały nam piękniej i godniej żyć. W majowy czas Jego urodzin chcemy powiedzieć: ,,Szukałeś nas, teraz my przychodzimy do Ciebie, pomóż nam pięknie żyć”.

Zapraszam wszystkich, którzy kiedykolwiek byli na ŚREMSONGU. Niech Was nie zabraknie w tym roku. Serdecznie zapraszam tych, którzy na Przeglądzie jeszcze nie byli. To, co  zaśpiewacie i zagracie niech będzie pięknym przełożeniem wiary na kulturę.  Zapraszam tych, którzy nie śpiewają ale chcą z nami pobyć. Ubogaćmy się sobą nawzajem. Razem odkryjmy, że ,,Bóg uśmiecha się, kiedy widzi, że człowiek śpiewa’’.

Do zobaczenia
Katecheta Janusz T. Skotarczak                                                                                                                     Twórca i Animator Przeglądu