ŚREMSONG już wkrótce

2016-05-04_231715W dniach od 15 do 22 maja – Śrem stanie się stolicą piosenki religijnej. Po raz XXV z bliska i z daleka przybędą na ŚREMSONG soliści, zespoły i chóry, aby wyśpiewać religijne songi. Spotkamy się jak zwykle w okolicach urodzin  św. Jana Pawła II, aby być dla Niego już po raz 25 żywym prezentem. Choć Jan Paweł II zmienił zamieszkanie – z domu na Watykanie na Dom Boga Ojca w Niebie – to wierzę, że  i w tym roku nas usłyszy i się uraduje.

W czas ŚREMSONGU przypomnimy sobie,  że Jego słowa pomagały nam piękniej i godniej żyć. Jan Paweł II budził nas, pocieszał i wymagał. Lubił z nami żartować mówiąc: ,,Żeby śpiewać trzeba mieć głos, ale żeby mieć głos trzeba śpiewać”. W ten majowy czas chcemy Mu po raz kolejny w Śremie powiedzieć : ,,Szukałeś nas, teraz my przychodzimy do Ciebie”…

Tym, którzy na ŚREMSONG-u nie byli chcę powiedzieć jedno: uwierz, że bez Twojej obecności – Spotkanie to będzie uboższe. Odkryj z nami, że ,,Bóg uśmiecha się, kiedy widzi, że człowiek śpiewa’’.

Zapraszam wszystkich na ŚREMSONG: na przesłuchania uczestników, na koncert Gościa – zespół ,,Siewcy Lednicy”  ( Piątek 20.05 godz. 18:00) oraz na Koncert Galowy (sobota 21.05 godz.17:00).

W czas ŚREMSONGU ubogacą nasze Spotkanie zaproszeni Goście.  Bądźcie z nami. Czekamy na każdego z wielką radością.

Katecheta Janusz T. Skotarczak

Twórca i Animator ŚREMSONGU