Media Śremsong 2024

ŚREM – STOLICĄ PIOSENKI RELIGIJNEJ

Od 15 do 21 maja ŚREM będzie stolicą piosenki religijnej. W tych dniach odbędzie się XXXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej ŚREMSONG’2023. Na Przegląd zgłosiło się przeszło 600 wykonawców. Każdy z nich otrzyma plakietkę oraz ,,śremsongową” pamiątkę tegorocznej edycji – smycz  z myślą: ,,NIE CZEKAJ, ABY ZROBIĆ COŚ DOBREGO”, którą skierował do młodzieży św. Jan Paweł II. Myśli św. Jana Pawła II towarzyszą na ŚREMSONGU od samego początku, bo  Przegląd odbywa się w okolicach urodzin św. Jana Pawła II, które przypadają 18 maja i jest Jemu dedykowany. Z tego też powodu na Przegląd przybędą relikwie św. Jana Pawła II. ŚREMSONG odbywa się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Pana Zenona Jahnsa Starosty Śremskiego oraz Pana Adama Lewandowskiego Burmistrza Śremu.

Twórcą i animatorem Przeglądu jest  katecheta Janusz T. Skotarczak, nauczyciel religii w Liceum  Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie, twórca m.in. Śremskich Dni Papieskich, Śremskich Zaduszek Muzycznych, Śremskiego Kolędowania, Shalom Śrem – Śremskich Dni Judaizmu oraz Przystanku LO.

ŚREMSONG jest jednym z największych przeglądów piosenki religijnej w Polsce i wszedł na trwałe do krajobrazu wielkopolskich i ogólnopolskich spotkań z piosenką religijną. W Przeglądzie do tej pory wzięło udział przeszło 34 tysiące wykonawców. Tegoroczną edycję Przeglądu organizuje Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie oraz  Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Wybickiego w Śremie we współpracy ze Starostwem Śremskim, Gminą Śrem i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Tegoroczna 32. edycja Przeglądu odbywać się będzie w odnowionej auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie ( ul. Staszica 1). Przegląd rozpocznie się w poniedziałek 15 maja. Jako pierwsi wystąpią przedszkolacy.  We wtorek i środę 16 i 17 maja odbędą się przesłuchania uczniów szkół podstawowych, a w czwartek 18 maja wystąpią uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych. Przesłuchania od godz. 10:00.

Tegorocznych uczestników oceniać będzie jury w składzie: Piotr PAWLICKI (przewodniczący), Julia STOLPE oraz Dorota JÓZEFIAK. W dniu młodzieżowym dodatkowo swoje wyróżnienie przyzna jury składające się z uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Jury po każdym dniu przyzna swoje wyróżnienia. Nominuje też niektórych z wyróżnionych do udziału w KONCERCIE GALOWYM. NA KONCERCIE GALOWYM WRĘCZY 10 STATUETEK LAUREATÓW. Na Koncercie Galowym zostaną wręczone także specjalne wyróżnienia m.in. Starosty Śremskiego, Burmistrza Śremu i Dziekana Dekanatu Śremskiego. KONCERT GALOWY DEDYKOWANY ŚW. JANOWI PAWŁOWI II ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK – 18.05 O GODZ. 17.00. Wstęp wolny.

GOŚCIEM SPOTAKANIA MŁODYCH na tegorocznym PRZEGLĄDZIE będzie KS. RADEK RAKOWSKI, charyzmatyczny proboszcz z poznańskiej Łaciny. Spotkanie Młodych odbędzie się W PIĄTEK 19.05 o godz. 11:00.

Na zakończenie Przeglądu w niedzielę 21.05 o godz.12:15, w kościele farnym w Śremie zostanie odprawiona MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA.

Informacje o Przeglądzie na stronie sremsong.pl