Zapraszamy na jubileuszowy ŚREMSONG 2016

P.T.
Szanowni Państwo Dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych!
Wielebni Księża Proboszczowie!
Duszpasterze i Animatorzy grup dziecięcych i młodzieżowych!
Drodzy Katecheci i Nauczyciele!

Po raz XXV zapraszam na Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej – ŚREMSONG’2016.

Tegoroczny ŚREMSONG odbędzie się w szczególnym czasie. W tym bowiem roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Jest to także Rok Miłosierdzia. W tym szczególnym czasie przypada 25 rocznica naszego Przeglądu, a nasze Spotkanie odbędzie się po wielu latach przerwy w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury – dawnego Klubu Odlewnika, gdzie przez 14 lat się spotykaliśmy…

Spotkamy się jak zwykle w okolicach urodzin św. Jana Pawła II. Tak jak kiedyś, tak i teraz pragniemy być dla Niego żywym prezentem. Pragniemy podczas naszego Przeglądu po raz kolejny podziękować Bogu za Dar Jego Świętego Życia. Dlatego przygotowując się do naszego Przeglądu dokonajcie przemyślanego wyboru utworu. Może w tym szczególnym Roku opowiecie nam o Bogu bogatym w miłosierdzie… A może przypomnicie, że ,,gdzie chrzest – tam nadzieja”. Cokolwiek zagracie i zaśpiewacie niech to będzie piękna muzyczna opowieść o wierze, nadziei i miłości. Niech to będzie piękne przełożenie wiary na kulturę.

Zapraszam wszystkich, którzy kiedykolwiek na ŚREMSONGU byli. Niech Was nie zabraknie w tym szczególnym roku – roku 25-lecia naszego Przeglądu. Marzę, by symbolicznie zaśpiewało w tym roku 1050 osób. Aby to było możliwe musicie być z nami. Zaproście Waszych znajomych. Tym, którzy na ŚREMSONGU nie byli chcę powiedzieć jedno: brakuje tu Ciebie. Niech nasze Spotkanie będzie pięknym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Równie serdecznie, co usilnie zapraszam tych, którzy nie śpiewają ale chcą z nami pobyć. Przyjedźcie i odkryjcie z nami, że ,,Bóg uśmiecha się, kiedy widzi, że człowiek śpiewa’’ (R. Tagore). W drodze do naszego kolejnego Spotkania pamiętajcie o słowach św. Jana Pawła II, które przesłał nam u początku naszego Przeglądu. Napisał: «Chwalcie Boga z całego serca, niech wielbi Boga nie tylko wasz język i głos, ale także wasze sumienie, wasze życie i wasze czyny».

Do zobaczenia
Katecheta Janusz T. Skotarczak