Zaproszenie

ŚREM, marzec 2019 roku

Szanowni Dyrektorzy placówek oświatowo-kulturalnych!
Drodzy Duszpasterze, Katecheci, Nauczyciele!
Kochani Młodzi Przyjaciele!

Bardzo serdecznie zapraszam na XXVIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej – ŚREMSONG’2019. Zapraszam tych, którzy na Przeglądzie jeszcze nie byli i tych, którzy już byli. Odkryjmy razem, że ,,Bóg uśmiecha się, kiedy widzi, że człowiek śpiewa’’. Od 28 lat ŚREMSONG jest przełożeniem wiary na kulturę. Dokonajmy tego po raz kolejny razem.

Tegoroczny ŚREMSONG odbędzie się w szczególnym czasie. Rozpocznie się w przededniu nawiedzenia kopii jasnogórskiej ikony Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej. Wierzę, że nasze muzyczne spotkanie ukaże na różne sposoby „w mocy Bożego Ducha” przesłanie apelu jasnogórskiego: jestem – pamiętam – czuwam.

Spotkamy się jak zwykle w okolicach urodzin św. Jana Pawła II, aby podziękować Bogu za Dar Jego Świętego Życia. Za to, że Jego słowa pomagały nam piękniej i godniej żyć. W majowy czas Jego urodzin chcemy tak jak w poprzednich latach powiedzieć: ,,Szukałeś nas, teraz my przychodzimy do Ciebie, pomóż nam pięknie żyć”. Tegoroczna edycja ŚREMSONG-u rozpocznie przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, która przypada w 2020 r.  Bardzo pragnę, aby nasze kolejne muzyczne Spotkanie przyczyniło się do tego byśmy mieli odwagę zmieniać siebie i świat wokół nas w duchu przekazywanych przez Niego wartości.

Proszę – zróbmy wszystko, abyśmy mogli spotkać się w gościnnym Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. A potrzeba tak niewiele. Jedna przemyślana piosenka. Kilka dni temu na spacerze pewna dziewczynka powiedziała mi: – A my w przedszkolu mamy już wybraną piosenkę. Bardzo mnie tymi słowami wzruszyła. Ufam, że wielu z Was dokonało już tego wyboru. Czekamy na Was i Waszą muzyczną opowieść z utęsknieniem.

Do zobaczenia!
Katecheta Janusz T. Skotarczak
Twórca i Animator Przeglądu